Aktualności Aktualności Archiwum 15.10.2016-Plener Dynów
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim   
czwartek, 27 października 2016 10:38

Na plenerze w Dynowie


15 października 2016 roku sześć członkiń Klubu Twórców Sztuki ?ART-dekor? z MGOKSiR brało udział w jednodniowym Plenerze Malarskim w Dynowie. Sokołowską grupę twórczą zaprosił Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Młp.
Jesienne, pogodne klimaty w Dynowie (z przystankiem w Bachórzu) urzekły artystów z Sokołowa, Głogowa i Rzeszowa. Przez kilka godzin uczestnicy zwiedzali Dynów i jego malownicze okolice, próbując na koniec uchwycić ten klimat na płótnie. Lecz jesienne dni są już krótkie, szybko zapada zmierzch i niestety, nie starczyło czasu na pracę twórczą w plenerze. Tym bardziej, że każdy uczestnik otrzymał od Organizatora po dwa podobrazia wraz z kompletem farb, więc większość raczej ograniczyła się do wstępnych szkiców i podmalówek, pozostawiając dokończenie obrazów w zaciszach własnych pracowni.
Efektem pracy malarzy będzie wystawa poplenerowa zorganizowana w głogowskim Domu Kultury w listopadzie 2016 roku.
W plenerze uczestniczyły: Anna Cisek z Trzebosi, Małgorzata Kwolek i Monika Kwolek z Sokołowa, Wiesława Pałka z Węglisk, Jolanta Szczygieł z Nienadówki i Henryka Boho z Turzy, instruktorka w MGOKSiR.

Zdjęcia z Pleneru