Aktualności Aktualności Archiwum ?Leśne Fotografie 2016?
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim   
piątek, 28 października 2016 09:10

?Leśne Fotografie 2016?


Takie hasło inspirowało młodszych i starszych miłośników fotografii biorących udział w XIII Konkursie Fotograficznym ?WSPOMNIENIA Z WAKACJI?. Konkurs zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. Patronat nad imprezą objął Starosta Rzeszowski.
Na konkurs wpłynęło 35 ?leśnych? fotografii w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzież i Dorośli. Prace oceniało Jury w składzie: Małgorzata Kwolek, nauczyciel plastyki; dr Bartosz Walicki, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej oraz Henryka Boho, instruktor plastyki.
Spośród nadesłanych fotografii do nagród i wyróżnień Jury wybrało 20 prac 9 autorów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Rzeszowskiego i MGOKSiR. Finisaż ? podsumowanie konkursu i zakończenie wystawy ? miał miejsce 19 października 2016 roku o godz. 16.30 w sali klubowej MGOKSiR. Nagrody laureatom wręczali dyrektor MGOKSiR oraz członkowie Jury. Wszyscy otrzymali dyplomy i pamiątkowe foldery z wystawy pokonkursowej.


 Prace fotograficzne prezentowały w tym roku dość wysoki poziom. Oryginalne i ciekawe ujęcia szerokiej tematyki leśnej ? od zdjęć makro poprzez leśne łąki, górskie potoki, rozlewiska, niezwykłe formy i kształty drzew, w głębi i na skraju lasu ? pozwoliło z wielkim zainteresowaniem oglądać i podziwiać wystawę pokonkursową, która czynna była w MGOKSiR od 4 października.
20 października wystawa została przeniesiona do Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Młp. i dostępna jest dla zwiedzających od 20 października do 30 listopada 2016 roku.

                               Adrian Prędki                                  Agnieszka Kraska


                              Alina Szczygieł                           Gabriela Rok


                              Jolanta Szczygieł                        Maria Łuszczki


                               Kamil Cupryś


                               Karolina Krok


                                                        Maria Łuszczki

Galeria zdjęć z Finisażu