Aktualności Aktualności Archiwum 8.04.2017-Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim
Wpisany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim   
wtorek, 21 marca 2017 09:19

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim


Młodzież Wszechpolska zaprasza na spotkanie przy współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji oraz Fundacją Kazimierza Wielkiego z Leszkiem Żebrowskim na temat Narodowych Sił Zbrojnych 8 kwietnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Więcej informacji na temat spotkania czy też naszego koła można uzyskać kontaktując się z nami bądź za pośrednictwem strony na fb: Młodzież Wszechpolska Sokołów Młp.

odzież Wszechpolska to organizacja, której celem jest wychowanie młodego pokolenia Polaków w duchu podstawowych chrześcijańskich i patriotycznych wartości. Bazujemy na prawie 100-letniej tradycji naszej organizacji, która ściśle wiąże się z polską ideą narodową.

Naród jest dla nas pierwszą po Bogu najważniejszą wartością, dlatego cała nasza praca, nasza działalność ma służyć dobru szerszej społeczności. Zdajemy sobie sprawę, że takie określenia jak „narodowiec” czy „nacjonalista” są w polskim społeczeństwie negatywnie postrzegane, ale dzieje się tak z powodu małej świadomości na ten temat. Polski nacjonalizm jest przede wszystkim nacjonalizmem chrześcijańskim, który nie ma nic wspólnego z szowinizmem bądź nienawiścią do innych ras czy narodów. Polski nacjonalizm to nic innego jak codzienne kierowanie się w swoich decyzjach interesem całego narodu, zainteresowanie jego sprawami i kochanie Ojczyzny. Dlatego też chcemy aby słowo to było odpowiednio rozumiane przez Polaków i aby historie wybitnych polskich narodowców, takich jak Roman Dmowski, Ludwik Popławski, Jan Mosdorf czy Feliks Koneczny były znane naszym Rodakom.

W myśl hasła „Przez zwycięstwo w sobie do zwycięstwa w narodzie” staramy się, aby członkostwo w MW służyło rozwojowi naszej wiedzy i osobowości. Stąd też cotygodniowe spotkania formacyjne, na których omawiamy wybrane tematy historyczne, społeczne, polityczne bądź religijne. Gromadzeniu wiedzy służą także organizowane trzy razy w ciągu roku szkoły kwartalne dla wszystkich podkarpackich kół MW, na których mamy możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji a także spotkania z historykami lub kombatantami.

W MW duży nacisk kładziony jest także na formację duchową. Największą religijną inicjatywą naszego środowiska jest coroczna Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę. W ubiegłym roku w jej trakcie odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu oraz powierzyliśmy naszą organizację opiece Maksymialiana Marii Kolbe. Kolejna pielgrzymka odbędzie się już 1 kwietnia. Zainteresowanych wyjazdem z Sokołowa Młp. prosimy o kontakt pod numerem 788-127-385.

Czołem Wielkiej Polsce!
Ewelina Chorzępa