Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim   
piątek, 01 września 2017 11:44

W dniach od 1 do 16 września 2017 roku w Galerii Pod Ratuszem w Głogowie Młp. czynna będzie Wystawa Malarstwa MONIKI KWOLEK, mieszkanki Sokołowa Młp. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji. Finisaż odbędzie się 16 września o godzinie 18.00

Monika Kwolek, absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie z tytułem zawodowym plastyk o specjalizacji projektowanie graficzne. Obecnie studentka pierwszego roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa. Należy do Klubu Twórców Sztuki ,,Art-dekor” działającego w MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim. Laureatka Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego ,,Dłużew 2016”, Finalistka II miejsca w Makroregionalnym Przeglądzie ,,Zakopane 2016”. Stypendystka dla uczniów szczególnie uzdolnionych za rok 2014/2015, zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych i plenerach malarskich. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Pasjonuje się fotografią i historią sztuki.
Tematów malarskich i inspiracji poszukuje w najbliższym otoczeniu. Najchętniej tworzy pejzaże, portrety i martwe natury. Fascynuje ją świat przedstawiający ale i abstrakcyjny, w którym analizuje i doświadcza barw, faktur i światła. Jest na początku swojej drogi artystycznej, w związku z tym ciągle się uczy i poszukuje, ponieważ uważa, ,,…że każda twórczość może być wyciszeniem dla umysłu i radością dla duszy”.

Poprawiony: piątek, 01 września 2017 11:56