Aktualności
Wpisany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim   
środa, 20 grudnia 2017 00:00

 

W samo południe wystartował lokalny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Sokołów Młp.-Andrzeja Ożoga. Na linii startu obok Krytej Pływalni w Sokołowie Młp. zgromadziło się blisko 170 uczestników, których serdecznie powitał Burmistrz GiM Sokołów Młp. Andrzej Ożóg. Jako gospodarz ziemi sokołowskiej sam dał przykład i wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Kwietniem wziął czynny udział w Biegu.
Spikerem i głównym organizatorem była Pani Dyrektor MGOKSiR Agata Dec, która bardzo sprawnie pokierowała wszystkimi sprawami związanymi z całokształtem Biegu Pamięci. O historycznym tle wydarzenia, czyli o tym kim byli żołnierze wyklęci i po co tak wogóle biegniemy opowiedział Marek Kida z MGOKSiR.
Wśród biegnących (w białych koszulkach z wizerunkiem jednego z najbardziej znanych żołnierzy wyklętych Witolda Pileckiego) ulicami Cieplińskiego, Pelca, Powstańców Styczniowych widać było flagi narodowe. Miłym jest fakt, że do takiej manifestacji dumy narodowej włączają się rodziny z dziećmi oraz młodzież.
Na Bieg do Sokołowa przybyli biegacze m.in. z miejscowości: Nowy Kamień, Stobierna, Rakszawa, Wola Raniżowska, Cmolas, Jasionka, Trzebownisko, Wólka Sokołowska, Trzeboś, Będziemyśl, Stalowa Wola, Rzeszów, Komorów, Górno, Kolbuszowa, Nisko, Maleniska, Trzebuska, Nienadówka, Szczecin, Turza, Trzęsówka, Łężyn, Widełka i oczywiście w lwiej części biegacze z Sokołowa Młp.
Za ukończenie Biegu oprócz koszulki każdy otrzymał medal, opaskę na rękę, komiks, napój izotoniczny… a to wszystko w ładnej ekologicznej papierowej torbie z logo Biegu i sponsorów. Dla rozgrzania podczas całego biegu organizator zapewnił ciepłą herbatę.

 

GALERIA ZDJĘĆ 


REGULAMIN BIEGU

OŚWIADCZENIE DO UDZIAŁU W BIEGU DLA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ - PDF

OŚWIADCZENIE DO UDZIAŁU W BIEGU DLA OSOBY PEŁNOLETNIEJ - PDF

ZAPISY

LISTA STARTOWA