Aktualności Aktualności Archiwum 4.03.2017-Bieg Tropem Wilczym
Wpisany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim   
środa, 20 grudnia 2017 00:00

I stało się… trzymaliśmy to w wielkiej tajemnicy, aby nie zapeszyć. Pierwszy raz w historii Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. został zakwalifikowany jako reprezentant miasta do lokalnej organizacji największego biegu pamięci w kraju, czyli VI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „ Tropem Wilczym”.
Bieg odbędzie się bez względu na pogodę 4 marca 2018 r. Dystans 1963 m ma znaczenie symboliczne, a mianowicie: cyfry stanowią zapis daty roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. W projekt upamiętniający bohaterów narodowych w ten właśnie sportowy sposób włączają się tysiące ludzi, biegnąc ulicami setek miast, w wyznaczonym dniu niemal o jednej porze.
Dla biegaczy, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu zostały również przewidziane pamiątkowe medale oraz koszulki z logo Biegu i wizerunkiem jednego z bohaterów, o których wspomina się wraz z nadejściem marca, z nadejściem Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Naszemu miastu Fundacja Wolność i Demokracja (centralny organizator Biegu) przyznała limit 170 miejsc startowych. Dalsze informacje dotyczące zapisów, wybranego wizerunku na koszulkę, itp. będą podawane na bieżąco. Chcemy również poinformować Państwa, że na samym Biegu nie zaprzestajemy i formułę rozszerzymy o dodatkowe atrakcje i wydarzenia towarzyszące.

REGULAMIN BIEGU

OŚWIADCZENIE DO UDZIAŁU W BIEGU DLA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ DOC - PDF

 

ZAPISY


LISTA STARTOWA

(zostało 129 wolnych miejsc, aktualizacja 18.01.2018 r.)