19 października 2019 roku w sali klubowej MGOKSiR odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac artystów malarzy biorących udział w VII Plenerze Malarskim „Sokołów Małopolski 2019 – z 450-letnią historią w tle…”. Plener ten miał miejsce w sierpniu w Sokołowie.

Organizatorami pleneru byli Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Urząd Gminy i Miasta Sokołów Młp. oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej. Od pierwszej edycji plenerowi patronuje pan Andrzej Ożóg, Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. W plenerze brali udział artyści reprezentujący różne środowiska twórcze: rzeszowski, głogowski, kolbuszowski, krośnieński i sokołowski. Większość to twórcy zrzeszeni w klubach i grupach plastycznych, działających między innymi przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim, Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej czy Ośrodku Kultury w Sokołowie. 28 malarzy zaprezentowało na wystawie poplenerowej 35 obrazów w technikach: olej, akryl, akwarela i mieszanych.
W sobotni październikowy wieczór w MGOKSiR spotkali się uczestnicy pleneru, organizatorzy oraz zaproszeni goście. Gościem honorowym był burmistrz Sokołowa, pan Andrzej Ożóg. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: pan Stanisław Kula, radny powiatowy, dr Bartosz Walicki, współorganizator pleneru oraz pan Andrzej Korzec, komisarz artystyczny i uczestnik pleneru. Gości powitała dyrektor MGOKSiR, pani Agata Dec. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał pan Andrzej Ożóg. Ciepłe słowa uznania i podziękowania dla artystów padły również z ust komisarza Andrzeja Korca i Bartosza Walickiego.
Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Pan burmistrz listem gratulacyjnym, albumami o Sokołowie i bukietem kwiatów uhonorował pana Andrzeja Korca, który w tym roku obchodzi 30-lecie pracy twórczej, i którego jubileuszowa wystawa miała miejsce we wrześniu w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.
Spotkaniu twórców i zaproszonych gości, wspólnym rozmowom, wymianie artystycznych wrażeń i doświadczeń towarzyszył duet muzyczny z Sokołowa „Walicki&Marecki”.

DSC0874-Kopiowanie
DSC0876-Kopiowanie
DSC0879-Kopiowanie
DSC0880-Kopiowanie
DSC0884-Kopiowanie
DSC0882-Kopiowanie
DSC0886-Kopiowanie
DSC0894-Kopiowanie
DSC0896-Kopiowanie
DSC0895-Kopiowanie