Glina to naturalny surowiec towarzyszący człowiekowi od najdawniejszych czasów. Powstawały z niej budowle, przedmioty codziennego użytku oraz dzieła artystyczne. Również w dłoniach uczestników Warsztatów „Glinolepy 2020” glina może przybrać niezwykłą, interesującą i artystyczną formę…
 

 

Organizatorem Warsztatów jest Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim przy współpracy Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim.

Do wzięcia udziału w Warsztatach zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat wybranych przez nauczyciela/instruktora zajęć plastycznych.
Ilość uczestników jest ograniczona – maksymalnie 3 z każdej placówki + 1 opiekun. Decyduje kolejność zgłoszeń. Podstawowe materiały i narzędzia zapewnia Organizator. Prosimy uczestników o zabranie ze sobą odzieży zabezpieczającej przed zabrudzeniem ubrania, a opiekunów – maseczek ochronnych.

19. Powiatowe Warsztaty Rzeźbiarskie „Glinolepy 2020” odbędą się 3 października 2020 roku (sobota) w budynku MGOKSiR w Sokołowie Młp. przy ulicy Rzeszowskiej 29.

Program: 9.30 – zbiórka; zwiedzanie Społecznego Muzeum Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej; 10.30-16.00 – Warsztaty „GLINOLEPY 2020”; w przerwie o godz. 13.00 – posiłek.

Warsztaty prowadzone będą zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego wydanymi na czas pandemii COVID-19.

Chętni przyjeżdżają wraz z opiekunami na koszt własny lub instytucji delegującej. Każdy uczestnik powinien posiadać wypełnione i podpisane przez rodzica: Zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku dziecka na potrzeby organizacyjne i promocyjne Warsztatów „GLINOLEPY 2020” oraz Oświadczenie, które należy dostarczyć Organizatorowi w dniu Warsztatów.
Zgłoszenia należy kierować pod adres: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Lubelska 5, 36-050 Sokołów Młp. w terminie do 28 września 2020 – pocztą lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.