W piątek 16 lipca zakończyły się warsztaty z decoupage, które trwały od 13 lipca w MGOKSiR przy ulicy Rzeszowskiej. Zajęcia prowadziła instruktorka plastyki Henryka Boho.

Podczas czterodniowych warsztatów uczestnicy zapoznali się z techniką zdobienia przedmiotów, polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, np. drewnianą, metalową, szklaną czy ceramiczną, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). I właśnie techniką serwetkową dziesięcioro dzieci w wieku od 7 do 10 lat ozdabiały szklane naczynia. Były to różnorodnego kształtu buteleczki, butelki i słoiki. Każde z nich pomalowało najpierw kilka razy białą farbą akrylową przygotowane przez instruktorkę, jak również przyniesione przez dzieci z domu, szklane pojemniki. Potem oklejały je wybranymi i wyciętymi wzorami z serwetek. Niektóre słoiki i butelki zostały dodatkowo pomalowane farbami akrylowymi. Na koniec dzieci pokrywały je kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru.

Wszystkie te ozdobione własnoręcznie, niepowtarzalne, kolorowe przedmioty dzieci zabrały do domu.

W warsztatach uczestniczyły: Ania Ożóg lat10 z Trzebuski, Ola Zimniak lat 10 z Sokołowa, Liwia (lat 7) i Bianka (lat 10) Przybyło z Sokołowa, Kasia Ożóg lat 9 z Nienadówki, Ola (lat 10) i Zosia (lat 8) Filanowskie z Wólki Niedźwiedzkiej, Madzia (lat 7) i Natalia (lat10) Parisi z Trzebuski oraz Julka Partyka lat 9 z Trzebuski.

W ostatnim dniu warsztatów dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, soczki i słodycze.

Dziękujemy wyżej wymienionym za udział w warsztatach, za zaangażowanie i kreatywność oraz pracę włożoną w wykonanie tak pięknych i jednocześnie funkcjonalnych przedmiotów w trudnej technice decoupage.

DSC1278-Kopiowanie
DSC1218-Kopiowanie
DSC1283-Kopiowanie
DSC1275-Kopiowanie
DSC1273-Kopiowanie
DSC1272-Kopiowanie
DSC1271-Kopiowanie
DSC1224-Kopiowanie
DSC1223-Kopiowanie
DSC1222-Kopiowanie