Od 4 lipca w sali wystawowej MGOKSiR można podziwiać „koronkową” twórczość pani Krystyny Wojtusik, mieszkanki Sokołowa Małopolskiego.

Pani Krystyna urodziła się w Sokołowie. Od dziecka posiada zdolności i umiejętności rękodzielnicze. Nieobcy jest jej żaden rodzaj haftu czy koronki, może z wyjątkiem koronki klockowej…

Jak sama mówi, szydełkowanie, robienie na drutach, haftowanie, to jej pasja, to jej sposób na stres i życiowe problemy. To wspaniała okazja, żeby się wyciszyć i odreagować, zapomnieć o różnych zdrowotnych dolegliwościach i przeciwnościach losu.

Niepozorne szydełko, druty czy igła w jej sprawnych rękach od kilkudziesięciu już lat wyczarowują cuda – wszelkiego kształtu i wielkości serwetki i bieżniki, ubrania dla dzieci i dorosłych, obrazy haftowane półkrzyżykami i krzyżykami, haftowane serwety i obrusy, przestrzenne przedmioty dekoracyjne, jak np. koszyczki, aniołki, bombki, jajeczka wielkanocne itp.

Wystawa koronek pani Krystyny, prezentowana w MGOKSiR, składa się z 34 serwetek i bieżników wykonanych szydełkiem i na drutach oraz w technice frywolitkowej. Jest to niewielka część jej twórczości rękodzielniczej, gdyż Pani Krystyna posiada w domu oraz w domach rodziny i przyjaciół nieprzebrane ilości koronek i haftów.

Dziękujemy Pani Krystynie, że zechciała podzielić się z nami swoją pasjonującą i niezwykłą twórczością.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, która potrwa jeszcze do 11 września.

Natomiast 6 września o godzinie 17.00 zapraszamy na podsumowanie wystawy i spotkanie z Autorką.

IMG20230803114701

 afisz-Wojtusik