25.10.2022 r. dzięki współpracy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie w sali klubowej Ośrodka odbyły się „Igrzyska Dzieci Powiatu Rzeszowskiego w Szachach Drużynowych”. Turniej rozegrano systemem kołowym z czasem P´10 na zawodnika. Sędzią głównym zawodów był instruktor szachowy Marek Kida. Igrzyska miały na celu wyłonienie dwóch najlepszych drużyn, które będą reprezentować powiat rzeszowski na szczeblu wojewódzkim. Do zawodów przystąpiły reprezentacje: SP im. JP II w Straszydlu, ZS im. JP II w Sokołowie Młp., SP im. ks. mjr. F. Łuszczki w Lubeni, SP im. gen. S. Maczka w Boguchwała, ZS im. ks. M. Lachora w Górnie oraz ZS w Wysokiej Głogowskiej. Po wyrównanej walce uhonorowani dyplomami i złotymi medalami zostali reprezentanci ZS im. ks. M. Lachora w Górnie, srebrem drużyna ZS im. JP II w Sokołowie Młp., zaś medale brązowe powędrowały do SP im. JP II w Straszydlu. Dodatkowo sędzia główny Igrzysk prowadził klasyfikacje zawodników na poszczególnych szachownicach. Na szachownicy nr 1 najlepszy wynik punktowy uzyskał Patryk Piela z ZS w Górnie, zaś drugi był Karol Ryglewicz z ZS w Sokołowie Młp.; na szachownicy nr 2 pierwszy był Filip Cisek z ZS w Górnie, trzeci wynik należał do Mikołaja Miazgi z ZS w Sokołowie Młp.; na szachownicy nr 3 najlepszy był Dominik Drozd z ZS w Sokołowie Młp., trzeci wynik na tej szachownicy uzyskał Adam Piróg z ZS w Górnie; na 4 szachownicy niepodzielnie z kompletem punktów rządziła Antonina Tupaj z ZS w Górnie, zaś Patrycja Matuła z ZS w Sokołowie Młp. uzyskała trzeci wynik. Gratulujemy i bardzo się cieszymy, że to właśnie nasza gmina w powiecie szachami mocno stoi.
Zawodnicy rozegranych Igrzysk zasługują na pochwałę za rozwijanie swoich sportowych pasji, dlatego też p. dyrektor MGOKSiR Agata Dec przekazała dla każdego słodki upominek w postaci czekolady i każde dziecko opuściło salę klubową - główną siedzibę sokołowskich szachów z uśmiechem.

DSC7636-Kopiowanie
DSC7645-Kopiowanie
DSC7670-Kopiowanie
DSC7668-Kopiowanie
DSC7666-Kopiowanie
DSC7662-Kopiowanie
DSC7658-Kopiowanie
DSC7655-Kopiowanie
DSC7654-Kopiowanie
DSC7652-Kopiowanie