„Natura i kolor” – tak zatytułowana wystawa malarstwa prezentowana jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Odział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w Kolbuszowej. Obrazy są autorstwa pani Krystyny Bileńki, artystki z Rzeszowa, która w tym roku obchodzi 35-lecie swojej pracy artystycznej.

Pani Krystyna od dwóch lat uczestniczy w sierpniowych plenerach malarskich organizowanych w Sokołowie przez MGOKSiR.

Na wystawę składają się niezwykłe w kolorze i formie prace tworzące w większości różne cykle tematyczne, w technikach: malarstwo olejne, suchy pastel, rysunek tuszem, malarstwo na jedwabiu. Są to przeważnie abstrakcje (choć nie brakuje krajobrazów i motywów roślinnych), inspirowane naturą, pejzażem i przyrodą.

10 września o godzinie szesnastej w sali wystawowej pięknie wyremontowanej dawnej synagogi odbył się uroczysty Jubileusz Pani Krystyny – wernisaż wystawy połączony z poezją i muzyką, który zgromadził wielu gości, artystów, rodzinę i przyjaciół autorki.

Niezwykłe uznanie dla twórczych dokonań Pani Krystyny, gratulacje z okazji pięknego Jubileuszu oraz życzenia wielu jeszcze lat tak wspaniałej artystycznej działalności, licznych wystaw, sukcesów i uznania odbiorców – wyrażają w imieniu Klubu Twórców Sztuki „ART-dekor” i własnym – uczestniczki wernisażu: Henryka Boho, Jolanta Rybak, Alina Jarosz i Teresa Matuła.

Wystawę można oglądać do 30 października.

IMG20220910171727

IMG20220910171658

IMG202209101706032-1