9 maja 2019 roku o godzinie piętnastej w Filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Górnie odbył się wernisaż wystawy konkursu plastycznego pt. „Zaczarowany świat baśni Charles’a Perrault”.

Nagrody i wyróżnienia odebrały dzieci z kółka plastycznego: Hania Matuła, Julka Matuła, Daria Sowa, Tosia Tabaka, Róża Wawrzaszek, Aurelia Ożóg, Kinga Sidor, Martynka Kołodziej, Maja Pikor i Madzia Jaśkowska. Dzieci, za piękne ilustracje do wybranych baśni Charles’a Perrault otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci przyborów i materiałów plastycznych.

DSC0118-Kopiowanie
DSC2053-Kopiowanie
DSC2051-Kopiowanie

 

Nagrodę równorzędną w kategorii prace plastyczne płaskie w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „WIELKANOC 2019” odebrała Maja Pikor, za „Wielkanocny koszyczek” narysowany suchymi pastelami. Konkurs zorganizował MGOKSiR w Sokołowie. Finisaż konkursu odbył się 10 maja 2019 roku o godzinie szesnastej w sali klubowej MGOKSiR.

W konkursie tym nagrody i wyróżnienia zdobyły członkinie Klubu Twórców Sztuki „ART-dekor”. Nagrody otrzymały: Małgorzata Cisek, Marzena Koryl i Małgorzata Wójcik, wyróżnienia: Magdalena Jabłońska, Izabela Kurcek i Danuta Olszowy – w kategorii prace przestrzenne; natomiast nagrodę w kategorii prace plastyczne płaskie odebrała Katarzyna Kochańska. Gratulujemy!

 

Miło nam poinformować również, że w XVI Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów – PREZENTACJE 2019 pt. „Portret” prace dwojga dzieci – Milenki Nykiel i Patryka Wosia, zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową. Konkurs zorganizował Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce. Dzieci narysowały swoje autoportrety. Gratulujemy!

 

Z kolei w Wojewódzkich Wiosennych Zmaganiach Artystycznych pt. „Stanisław Moniuszko – ojciec polskiej opery”, zorganizowanych przez Zespół Szkół w Trzebusce pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp. z okazji obchodów Roku Stanisława Moniuszki i jego dwusetnej rocznicy urodzin – nagrody zdobyli Staś Poźniak i Patryk Woś, wyróżnienia: Amelka Jabłońska i Kajtek Rzeszutek. Dzieci narysowały portrety wybranych bohaterów utworów Moniuszki – góralki i górali z opery „Halka”. Gratulujemy! Nagrody laureatom będą wręczane 28 maja w Zespole Szkół w Trzebusce.

 

 

Dzieci do konkursów przygotowywała instruktorka Henryka Boho, która, jako członkini i prowadząca Klub Twórców Sztuki, wraz ze swymi koleżankami z klubu, brała udział w III Międzygminnym Konkursie Twórczości Rękodzielniczej „Piękno zamknięte w koronce” – KRASNE 2019, zdobywając nagrodę dyrektora Gminnego Domu Kultury w Krasnem, organizatora konkursu. Gratulujemy!